Celý bod FaceTime zmizí, pokud vše, co skončíte, je prázdná nebo černá obrazovka. I když je zvuková komunikace efektivní, není nic jako vidět něčí tvář. Pojďme se podívat na to, proč jsou vaše hovory FaceTime pouze černou obrazovkou a nikoli přáteli a rodinou.
Příčiny černé obrazovky na FaceTime
Existuje několik důvodů pro černou obrazovku na FaceTime. Problém by mohl být něco tak jednoduchého, jako je softwarové nastavení selhání hardwaru. Zde jsou některé možné příčiny černé obrazovky na FaceTime:
- Fotoaparát je vypnutý nebo deaktivovaný.
- Fotoaparát nefunguje.
- Fotoaparát používá jiná aplikace.
- Objektiv fotoaparátu něco zakrývá.
- Špatné nebo žádné připojení k internetu.
Jak opravit problémy s černou obrazovkou FaceTime
Většina oprav černé obrazovky na FaceTime jsou věci, které můžete dělat doma. S trochou času a trpělivosti byste měli být schopni znovu spustit FaceTime. Podívejme se níže na několik potenciálních oprav.
-
Je to hovor pouze audio? Zkontrolujte, zda jste omylem nevybrali pouze zvukový hovor. To je možná ten nejnevinnější důvod, proč při používání FaceTime někdy vidíte černou obrazovku. Když provádíte pouze zvukový hovor, uvidíte a FaceTime při mluvení tlačítko uprostřed obrazovky. Toto tlačítko vyberte, chcete-li přepnout na videohovor.
-
Není ucpaný objektiv fotoaparátu? Zkontrolujte, zda vy nebo váš volající neblokujete objektiv fotoaparátu. Někdy se může stát, že ztracený palec nebo prst vyřadí kameru zařízení z činnosti a ponechá vám černou obrazovku.
-
Který fotoaparát používáte? Zkontrolujte, která kamera je vybrána. Možná máte povolenou přední kameru místo selfie kamery.
-
Vypnuli jste zařízení v poslední době? Pokud ne, restartujte zařízení. Ano, toto je další jednoduchá možnost, ale v některých případech funguje, protože restartování zavře všechny otevřené aplikace. Možná bude potřeba, aby FaceTime opět správně fungovalo.
-
Je kamera zaneprázdněna? Zkontrolujte, zda fotoaparát vašeho zařízení nepoužívá jiná aplikace. Někdy jsou černé obrazovky způsobeny jinou aplikací, která je otevřená v zařízení a používá kameru zařízení. Protože tato další aplikace již zabírá vaši kameru, budete ji muset zavřít, než znovu začnete správně fungovat video část vašeho volání FaceTime.
-
Máte dobré připojení k internetu? Zkontrolujte své připojení k internetu a zjistěte, zda je vaše připojení silné. Jedním z možných důvodů, proč vaše video FaceTime nefunguje, je to, že vaše připojení k internetu má problém nebo není nijak zvlášť skvělé. Pokud používáte síť Wi-Fi, ujistěte se, že jste co nejblíže k routeru Wi-Fi.
-
Je FaceTime blokován na konci přijímače? Zkontrolujte, zda vy nebo váš volající nemáte omezení na FaceTime. Omezení přístupu (například rodičovská kontrola) vám během hovoru nedávají černou obrazovku. Omezení vám místo toho brání v úspěšném uskutečnění videohovoru, pokud váš přijímač ve svém zařízení odstranil přístup k FaceTime. Proto požádejte přijímač, aby šel do Nastavenía poté zkontrolujte Omezení (v systémech iOS 11 nebo starších, prostřednictvím Všeobecné) nebo Čas obrazovky (v systému iOS 12 nebo novějším).
-
Je vaše zařízení aktuální? Pokud tomu tak není, aktualizujte operační systém zařízení. Aktualizace mohou vyřešit základní problémy se softwarem, které mohou způsobit černou obrazovku FaceTime. Pokud je k dispozici nová verze systému iOS nebo macOS, je dobré si na ni aktualizovat svůj iPhone, iPad nebo Mac.
-
Nefungovaly výše uvedené opravy? Pokud problémy přetrvávají, proveďte obnovení továrního nastavení zařízení. Toto je drastická možnost a měla by být provedena, pouze pokud žádná z výše uvedených možností nevyřeší vaše problémy s černou obrazovkou FaceTime. Jak vysvětlují předchozí průvodci Lifewire pro iPhone, iPad a Mac, tovární nastavení by se měla obecně provádět až po zálohování zařízení.
-
Potřebujete další pomoc? Přejděte do Apple Store nebo do autorizovaného opravny. Toto je poslední možnost dostupná pro problémy s černou obrazovkou FaceTime a měla by být přijata, pouze pokud žádná z výše uvedených metod nefungovala.