Skip to content

Jak otevírat, upravovat a převádět soubory A2W

18 de Srpen de 2021
a2w files 5a6742ca7a8ca2003796d021

Soubor s příponou A2W je soubor Alice World používaný ve vzdělávacím programu Alice z Carnegie Mellon University. Soubor je 3D animovaná scéna zvaná „svět“, která se používá pro výuku počítačového programování. Soubory A2W jsou pouze archivy ZIP, které obsahují věci jako script.py soubor, některé textové dokumenty, obrázky, četné složky a soubory XML, kterým aplikace Alice rozumí. Při používání softwaru Alice můžete také vidět soubory objektů Alice, soubory tříd a soubory projektu (A2C, A3C a A3P) spolu se soubory A2W. Soubor A2W může být místo toho soubor Adlib Tracker II Instrument Bank (.A2B), který obsahuje makra. Tento formát souboru obsahuje nástroje, které software Adlib Tracker používá k vytváření hudebních skladeb, a pravděpodobně jsou k vidění společně se soubory Adlib Tracker Song (.A2M) a jednotlivými nástrojovými soubory (.A2I).

Jak otevřít soubor A2W

Soubory A2W lze otevřít pomocí bezplatného softwaru Alice na Windows, Mac a Linux prostřednictvím Soubor> Otevřít svět … Jídelní lístek. Alice je přenosná, což znamená, že ji není třeba instalovat. Několik ukázkových souborů A2W najdete v souboru Alice Povinné exampleWorlds složku. Protože jsou soubory A2W uloženy v ZIP archivu, můžete je také otevřít pomocí 7-Zip nebo některého z těchto bezplatných extraktorů souborů. Otevření souboru A2W tímto způsobem vám nedovolí použití to s Alicí. Tato metoda je užitečná pouze v případě, že chcete zobrazit nebo získat přístup k jednotlivým souborům XML, obrázkům atd., Které tvoří soubor. Program Adlib Tracker II slouží k otevírání souborů Adlib Tracker II Instrument Bank s makry. Software běží i na Windows, přestože je to program pro DOS. Přípona souboru .A2W je vzhledově velmi podobná souboru AZW (formát Amazon Kindle), stejně jako souborům ARW a ABW, takže se ujistěte, že čtete rozšíření správně, pokud se váš A2W neotevře pomocí Alice nebo Adlib Tracker . Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor A2W, ale je to špatná aplikace, nebo pokud byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevřít soubory A2W, postupujte takto, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ve Windows.

Jak převést soubor A2W

Můžete použít Soubor> Exportovat jako webovou stránku … možnost v softwaru Alice uložit soubor A2W do složky, která obsahuje soubor HTML a JAR. Potom můžete otevřít soubor HTML ve webovém prohlížeči, jako je Chrome nebo Firefox, a zobrazit přehrávání animace, aniž byste museli Alice. Nevíme, jestli existuje nějaký způsob, jak převést soubor Adlib Tracker II Instrument Bank (A2W nebo A2B), ale je možné, že software Adlib Tracker to umí. Většinu typů souborů (jako MP3, PDF, JPG atd.) Lze převést s malým úsilím díky mnoha bezplatným převaděčům souborů, ale to neplatí pro soubory Alice World nebo Adlib Tracker.