Skip to content

Jak otevírat, upravovat a převádět soubory ARF

8 de Červenec de 2021
arf files 592dc4dd3df78cbe7e670e2b

Zkratka pro Advanced Recording Format, soubor s příponou .ARF, je soubor WebEx Advanced Recording stažený z aplikace pro konference Cisco WebEx. Tyto soubory obsahují video data vytvořená ze záznamu, stejně jako obsah, seznam účastníků a další. Soubory WRF (WebEx Recordings) jsou podobné, ale tato přípona souboru se používá, když uživatel zaznamená relaci WebEx, zatímco přípona ARF je vyhrazena pro stažené nahrávky. Pokud si potřebujete stáhnout nahrávku ve formátu ARF, přejděte na Můj WebEx> Moje soubory> Moje nahrávkya potom klikněte na Více> Stáhnout vedle požadované prezentace.

ARF je zkratka i pro některé další technické termíny, ale žádný z nich nemá nic společného s formátem souboru WebEx Advanced Recording. Patří mezi ně Area Resource File, Architecture Register File a Automated Response Format.

Jak přehrávat soubory ARF

Přehrávač WebEx Player od společnosti Cisco může přehrávat soubory ARF ve Windows a Mac. Pokud máte potíže s otevřením souboru programem, může se zobrazit chybová zpráva jako „Neznámý formát souboru. Můžete aktualizovat svůj Network Recording Player a zkusit to znovu.“ Zkuste použít verzi přehrávače, kterou si můžete stáhnout pomocí svého účtu WebEx na Centrum podpory > Podpěra, podpora > Soubory ke stažení > Nahrávání a přehrávání nebo na Knihovna stránka.

Jak převést soubor ARF

ARF je docela specifický formát souboru, díky kterému je opravdu obtížné jej používat v jiných aplikacích nebo nahrávat a používat s online službami, jako je YouTube nebo Dropbox. Co byste měli udělat, abyste jej dostali do vhodného formátu pro většinu ostatních aplikací, je převést jej do populárního formátu video souborů. Bezplatný nástroj WebEx propojený výše lze použít k převodu souboru do jiného formátu videa. Otevřete soubor v programu a přejděte na Soubor > Převést formát vybrat mezi WMV, MP4 a SWF. Protože jsou tyto možnosti převodu velmi omezené, můžete zvážit spuštění převedeného souboru pomocí převaděče video souborů. Nejprve to převeďte, jak je popsáno výše, a poté vložte převedené video prostřednictvím jiného převaděče z tohoto odkazu, takže můžete nakonec uložit soubor ARF do AVI, MPG, MKV, MOV atd.

Více informací o formátu ARF

Formát souboru WebEx Advanced Recording může uložit až 24 hodin videoobsahu do jednoho souboru. Soubory, které obsahují video, mohou být až 250 MB za každou hodinu záznamu, zatímco soubory, které neobsahují žádný videoobsah, jsou obvykle docela malé, kolem 15–40 MB za hodinu času schůzky.

Stále to nemůžete otevřít?

Některé formáty souborů vypadají strašně, jako by používaly přípony ARF, když je nepoužívají. To může být matoucí, když zjistíte, že soubor, který máte, se neotevře s programy, o kterých si myslíte, že by s nimi měly fungovat. Nejlepší je zkontrolovat příponu souboru, abyste se ujistili, že skutečně čte to, co si myslíte, že dělá. Nejčastěji se stává, že se neotevřou dva různé formáty souborů se stejnými programy. Pokud tedy máte soubor, který ve skutečnosti není souborem ARF, pravděpodobně nebude fungovat se softwarem uvedeným na této stránce, protože ve skutečnosti není spojen s WebEx. Například formát souboru Attribute-Relation používá příponu souboru ARFF, ale nesouvisí s WebEx. Místo toho funguje s aplikací strojového učení Weka. Soubory ARR nejsou ani soubory WebEx, ale místo toho buď soubory Amber Graphic, MultiMedia Fusion Array, nebo soubory Advanced RAR Password Recovery Project. Pokud jste se pokusili otevřít jeden z nich pomocí WebEx, rychle zjistíte, že program nemá tušení, co má s daty dělat. Soubory s příponou ASF a RAF jsou několik dalších příkladů.