Skip to content

Jak otevírat, upravovat a převádět soubory EMLX a EML

17 de Srpen de 2021
eml files 58dd82023df78c51626292ca

Soubor s příponou EMLX nebo EML je soubor poštovní zprávy sloužící k uložení e -mailové zprávy. Ačkoli se tyto formáty souborů používají z podobných důvodů, nejedná se o totéž. Soubory EMLX se někdy nazývají E -mail Apple Mail soubory, protože jsou obvykle vytvářeny pomocí programu Apple Mail pro macOS. Jedná se o prosté textové soubory, které ukládají pouze jednu e -mailovou zprávu. Soubory EML (bez „X“ na konci) se často nazývají E-mailová zpráva soubory a jsou obecně používány aplikací Microsoft Outlook a dalšími e -mailovými klienty. Uloží se celá zpráva (přílohy, text atd.). Soubory EMLXPART používá také Apple Mail, ale jako soubory příloh místo skutečných e -mailových souborů.

Jak otevřít soubor EMLX nebo EML

Váš soubor EMLX téměř jistě vytvořil – a lze jej otevřít – Apple Mail, e -mailový program, který je součástí operačního systému macOS. Apple Mail není jediným programem, který může otevírat soubory EMLX. Protože tyto soubory obsahují pouze text, můžete k otevření souboru použít také textový editor, jako je Notepad ++ nebo Windows Notepad. Čtení zprávy je však mnohem snazší, pokud ji otevřete pomocí Apple Mail. Pokud jde o soubor EML, měli byste na něj dvakrát kliknout, aby se otevřel v aplikacích MS Outlook, Outlook Express nebo Windows Live Mail, protože formát mohou otevřít všechny tři. Mozilla Thunderbird a eM Client jsou některé populární bezplatné e -mailové klienty, které mohou otevírat soubory EML. IncrediMail, GroupWise a Message Viewer Lite je několik alternativ. Můžete také použít textový editor k otevření souborů EML, ale pouze k zobrazení informací ve formátu prostého textu. Pokud soubor například obsahuje nějaké přílohy obrázků nebo videa, nemůžete je samozřejmě zobrazit pomocí textového editoru, ale můžete zobrazit e -mailové adresy, předmět a obsah těla. Nepleťte si soubor EMLX nebo EML se souborem EMI (soubor, který má místo „L“ velká „i“). Soubory EMI jsou úplně jiné než tyto soubory, které obsahují e -mailové zprávy. Soubory LXFML také vypadají podobně jako soubory EMLX/EML, ale jsou to soubory XML společnosti LEGO Digital Designer. XML, XLM (Excel Macro) a ELM je několik dalších příkladů souborů, které sdílejí podobná písmena přípony souborů, ale neotevírají se stejnými programy. Pokud náhodou máte soubor EMLX nebo EML, který není souborem e -mailové zprávy a nemá žádné spojení s e -mailovými klienty, doporučujeme otevřít soubor pomocí programu Poznámkový blok ++. Pokud poznáte, že se nejedná o e -mailovou zprávu, když ji otevřete v textovém editoru, v souboru může být stále nějaký text, který lze použít k identifikaci, v jakém formátu je soubor nebo jaký program byl použit k vytvoření ten konkrétní soubor EMLX.

Jak převést soubor EMLX nebo EML

Na počítači Mac byste měli mít možnost otevřít soubor EMLX v aplikaci Mail a zvolit tisk zprávy, ale místo konvenční tiskárny vybrat PDF. Ačkoli jsme to nezkoušeli, EMLtoPDF může být program, který potřebujete k převodu souboru EMLX na EML. Pokud potřebujete převést soubor na mbox, použijte nástroj EMLX to mbox Converter. Nástroje jako EML-to-PST a Outlook Import převádějí soubory EMLX nebo EML na PST, pokud chcete zprávu převést do formátu rozpoznaného aplikací Microsoft Outlook a podobných poštovních programů. Chcete -li převést soubor EML do formátu PDF, PST, HTML, JPG, DOC MS Word a dalších formátů, použijte Zamzar. Je to online převodník EML, což znamená, že vše, co musíte udělat, je nahrát soubor na tuto webovou stránku a zvolit formát, do kterého jej chcete převést, a poté stáhnout převedený soubor. Pokud používáte aplikaci Outlook, můžete také převést EML na MSG (soubor zpráv aplikace Outlook). Z Soubor > Uložit jako nabídku, vyberte MSG jako Uložit jako typ volba. Další možností (která je zdarma) je použít online převodník EML na MSG od CoolUtils.com. Chcete -li použít soubor EMLX nebo EML s Gmailem nebo jinou e -mailovou službou, nemůžete jej „převést“ do Gmailu. Nejlepší možností je nastavit e -mailový účet v klientském programu, otevřít soubor EMLX/EML v klientovi a poté zprávu přeposlat sobě. Není to tak jednoznačné jako tyto jiné metody, ale je to jediný způsob, jak přimět soubor zpráv, aby splynul s ostatními e-maily.

Více informací o formátu EMLX/EML

Soubory EMLX se běžně nacházejí na počítačích Mac v souboru ~ uživatel/knihovna/pošta/ složku, obvykle pod /Poštovní schránky/[mailbox]/Zprávy/ podsložku nebo někdy v rámci podsložky /[account]/INBOX.mbox/Messages/. Soubory EML lze vytvářet z řady e -mailových klientů. eM Client je jedním příkladem programu, který vám umožní klepnout pravým tlačítkem a uložit zprávy do formátu EML.