Skip to content

Jak otevírat, upravovat a převádět soubory MP4

12 de Září de 2021
mp4 file 2622024 0696f84c87af4dc39758105c81785dd6

Co vědět?

  • Soubor MP4 je soubor videa MPEG-4.
  • Zahrajte si jeden se svým oblíbeným přehrávačem médií nebo vyzkoušejte zdarma VLC.
  • Převod na jiné typy videa, jako je MOV, AVI atd., Pomocí nástroje, jako je Freemake Video Converter.

Tento článek vysvětluje, co je video soubor MP4, jak jej přehrávat a upravovat a převádět do jiných formátů videa, které mohou ve vašem zařízení fungovat o něco lépe.

Co je to soubor MP4?

Soubor s příponou MP4 je zkratka pro Video ve formátu MPEG-4 file, což je komprimovaný formát souboru, který může obsahovat nejen video, ale také zvuk a titulky. Soubory MP4 jsou obvykle vidět při stahování videa z internetu nebo použití programu pro kopírování DVD k uložení disku DVD do počítače. Soubory jako tento které mají pouze zvuk jsou někdy uloženy s příponou .M4A.

Jak otevřít soubor MP4

Nejsnadnější způsob přehrávání souborů MP4 je poklepat na soubor MP4 a nechat počítač rozhodnout, která výchozí aplikace by ho měla otevřít. Protože většina lidí již má nainstalovaný Windows Media Player nebo QuickTime, MP4 by se měl otevřít automaticky. Pokud však soubor MP4 neotevře žádný program, pravděpodobně nemáte nainstalován program, který by mohl prohlížet a/nebo upravovat soubory MP4. Doporučujeme nainstalovat jeden z výše uvedených programů nebo bezplatný přehrávač VLC, což je fantastický přehrávač souborů MP4, který podporuje nejen tento formát videa, ale i mnoho dalších, včetně zvukových souborů. MPlayer je další bezplatný přehrávač MP4. Pokud zjistíte, že váš oblíbený přehrávač videa neotevírá soubory MP4, možná budete muset nainstalovat kodek MPEG-4. Kodek MPEG-4 je malý software, který umožňuje počítači rozpoznat soubory MP4 a nechat je správně přehrávat v jakémkoli přehrávači, který používáte. X Codec Pack je zcela bezplatná sbírka populárních kodeků, která funguje v systémech Windows 10, Windows 8 a Windows 7. Po instalaci budete moci ve svém oblíbeném přehrávači hrát MP4, stejně jako téměř všechny další populární video formáty . Jen si dejte pozor na reklamy na tomto webu X Codec Pack – mohou klamavě vypadat jako odkazy ke stažení! Soubory MP4 jsou ve výchozím nastavení podporovány na mnoha mobilních zařízeních, jako jsou iPad, iPod touch a iPhone od Apple, stejně jako zařízení Android. To znamená, že nemusíte instalovat aplikaci pouze pro přehrávání videí MP4, která obdržíte přes text nebo e -mail nebo je otevřete na webových stránkách. Řada programů také umožňuje bezplatné úpravy souborů MP4, například VSDC Free Video Editor a Lightworks. Mezi další příklady editorů MP4 patří MAGIX Movie Edit Pro, Adobe Premiere Pro a Pinnacle Studio. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor MP4, ale je to špatná aplikace, nebo pokud chcete, aby soubory MP4 otevíral jiný nainstalovaný program, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ve Windows.

Jak převést soubor MP4

Jedním z nejjednodušších programů pro převody MP4 je Freemake Video Converter. Podporuje ukládání souborů MP4 do formátů jako MKV, FLV, AVI, 3GP a dalších, včetně převodu MP4 přímo na disk DVD, soubor ISO nebo MP3 (pouze pro zvuk). Další možností je použít Zamzar pro převod MP4 na WEBM, MPG, AC3, OGG, FLAC, MOV a další formáty. Na rozdíl od převodu souborů MP4 program„Jedná se o webové stránky, což znamená, že i když k jejich použití nemusíte instalovat žádný program, musíte na web nahrát MP4 a poté převést soubor, než jej budete moci použít. Zamzar také podporuje převody MP4 na GIF pro převod video souboru na animovaný obrázek. Pokud video existuje online, může být lepší volbou jiný převodník, například Imgur’s Video to GIF nebo web ezgif.com. Pamatujte, že protože tyto převaděče fungují online, ve vašem prohlížeči může chvíli trvat, než se video nahraje, protože většina videí má poměrně velkou velikost. Po převedení videa si jej musíte znovu stáhnout, abyste jej dostali zpět do počítače, což samo o sobě nemusí být ani rychlý proces. Pokud se vám zdá, že žádná z těchto možností nefunguje, existují další bezplatné programy pro převádění videa a online služby, které mohou fungovat lépe, některé podporují také bezplatné úpravy MP4, jako je ořezávání a ořezávání.

Často kladené otázky

  • Jaký je rozdíl mezi soubory M4V a MP4? Soubor M4V je formát videa MPEG-4 vyvinutý společností Apple, který je velmi podobný formátu MP4. Jedním významným rozdílem je, že soubory M4V, známé také jako soubory videa iTunes, často obsahují ochranu autorských práv DRM, což znamená, že váš počítač musí mít oprávnění k jejich přehrávání.
  • Jaký je rozdíl mezi MOV a MP4? Soubory MOV jsou soubory Apple QuickTime, které ukládají video, zvuk a text. Protože jsou soubory MOV ve formátu QuickTime File Format (QTFF), fungují nejlépe se zařízeními Apple a přehrávači médií QuickTime a nejsou tak široce kompatibilní s různými zařízeními a softwarem jako soubory MP4.
  • Jaký je rozdíl mezi MP3 a MP4? Soubory MP3 jsou pouze zvukové soubory, které se používají především pro hudbu nebo audioknihy. Naproti tomu MP4 fungují jako multimediální kontejner, který může kromě videa, obrázků a textu ukládat i zvuk.