Skip to content

Jak se respirační terapeut Flo Tran stal senzací virového streamování

5 de Duben de 2022
ScreenShot2022 02 11at1.22.45PM 02505fa8dc964c87bedbbce2c59bfd32

Flo Tran začala svou cestu vytváření obsahu z rozmaru. S desetiletím školní docházky a vytyčenou kariérou objevila něco, co jí chybí: sama sebe. Nyní senzace TikTok a startup Twitch s více než 250 000 sledujícími (na různých sociálních platformách), kteří ji podporují, se tento podivínský komediální streamer s příhodným názvem Floskeee věnuje šíření malé veselé zábavy jednoho trolla po druhém.

„Nemyslím si, že jsem donedávna byla tak šťastná. Vidět mě, jak mě lidé přijímají takovou, jaká jsem, aniž bych musela předstírat nebo být něčím jiným, protože jsem viděla, že to funguje na jiné lidi,“ řekla v telefonickém rozhovoru s Lifewire. Floskeee je především komediální odlehčení v tom nejdoslovnějším smyslu slova. Její komunita „pražících se trollů“ staví vtip před všechno ostatní. Trocha neuctivosti je zde hodně daleko, ale jako většina komedií nakažlivá osobnost této živé streamovací hvězdy pochází z rockových začátků.

Rychlá fakta

  • název: Flo Tran
  • Stáří: 29
  • nachází se: Austin, Texas
  • Náhodné potěšení: Všichni v rodině! Její případná herní posedlost měla nepravděpodobný vliv: její otec! Často si odpočinete při hře klasické sci-fi od Blizzardu, Starcraftjinak tradiční herní návyky staršího Trana by digitální hvězdě drhly.
  • Citát: „Příprava se setkává s příležitostí.“

Umělé ambice

Říká se, že co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Pro Trana to byla spíše mantra než vtipný slogan. Vyrostla v pouštních kopcích slunného Las Vegas a její výchova byla silem tradičních očekávání a špatných vlivů. Většinu svého života se učila doma a vzpomíná si, že jen zřídkakdy opustila svůj domov; studium bylo hlavní prioritou, kterou její rodiče jí a její starší sestře vštěpovali. V mnoha ohledech, jak přiznává, to brzdilo její růst, protože stále bojuje s navazováním spojení v reálném světě. Její jediný odklad? Videohry. Videohry byly odsunuty do letních mimoškolních hodin, ale technicky zdatný Tran našel způsoby, jak se proplížit v malých chvílích vzpoury. „Vždycky jsem utíkala k videohrám jako ke své virtuální realitě: k místu, kde bych mohla jen vykročit ze svého skutečného života,“ řekla. „[They] byly mým jediným sociálním únikem, protože jsem byl vždy doma. Ke hrám jsem se dostal hlavně… kvůli přátelství.“ „Nic z toho bych nevyměnil za nic na světě.“ Když nehrála hry, nosila v knihách a doufala, že uspěje na poli medicíny. A to se jí povedlo. Tran pracoval jako respirační terapeutka na plný úvazek během loňské zdravotní krize. Tato zkušenost ji přiměla přehodnotit svůj život, vášně a to, jak by chtěla, aby její budoucnost vypadala. Celý její život byl podle ní považován za jedinou možnost. Do určité míry se dokonce napálila, aby uvěřila, že její cestu si vytvořila sama. Dokud se situace nezhoršila. „Byl jsem v první linii jako respirační terapeut [the global health crisis]…bylo to obzvlášť těžké, protože bez ohledu na to, co jsem dělal, mi to připadalo jako [it] byl příliš silný,“ řekla. „Vybralo si to na mě obrovskou mentální a emocionální daň. Někteří lidé takový stres zvládnou, ale já ne. Cítil jsem fyzickou bolest, když jsem sledoval, jak lidé umírají.“

Když se tělo stalo plátnem

V srpnu 2021 se rozhodla opustit svou lukrativní kariéru, poté vzala vydělané peníze a dalších šest měsíců věnovala své vášni pro tvorbu obsahu. Vášeň, která se zrodila před deseti lety, když pomáhala své sestře vzkvétat touhy na YouTube, jednou lásku, kterou objevila, odložila. Nyní, díky znovuobjevení, je šťastnější než kdy předtím. „Bylo to riskantní, ale bylo to promyšlené rozhodnutí. Věděl jsem, jaký potenciál mám a že když se na něco vložím, tvrdě pracuji.“ [to achieve] to. Použil jsem stejnou pracovní morálku a energii pro tvorbu obsahu a streamování a nyní mohu pokračovat. Všechno šlo jen nahoru.“ Jak už to v dnešní době často bývá, katalyzátorem jejího růstu byl TikTok. Série virálních videí způsobila, že začínající streamer explodoval z 30 000 sledujících na platformě pro sdílení krátkých videí na téměř 250 000 za méně než dva měsíce.

Flo Tran/Floskeee komunikuje se svým chatem při streamování na Twitchi

Relatabilita je klíčem k odemknutí virality TikTok. S její kulturou a humorem v závěsu dokázala proniknout na tento trh s explozivním úspěchem. V této nové éře streamování jsou diváci přitahováni osobnostmi a spojeními ve srovnání s minulostí, kde kralovaly dovednosti. Po všech těchto úspěších je její nová kariérní cesta pro její rodiče téměř tajemstvím. Je těžké porušit staré tradice, ale Tran je odhodlaný to zkusit. Vybojovat si svou vlastní cestu vpřed a vyniknout v digitálním světě prostřednictvím své vynalézavosti a autenticity je vlastní odměnou. „Doufám, že jednoho dne mohou být oporou i moji rodiče. Myslím, že to pro mě bude znamenat nejvíc, ale je hezké mít komunitu, která vám vždy stojí za zády a chce, abyste viděli růst a úspěch,“ řekla. „Nic z toho bych nevyměnil za svět.“