Skip to content

Jak uskutečňovat bezplatné telefonní hovory pomocí Google Hangouts

6 de Červenec de 2021
google hangouts logo 56a7edd55f9b58b7d0ef5439

Co je třeba vědět

  • Z webu Hangouts: Klikněte TELEFONÁT, a pak Nová konverzace.
  • Z Gmailu: Povolte chat. Klikněte na ikonu telefonu v levém panelu, stiskněte znaménko plus a vyberte kontakt nebo zadejte číslo.
  • Z aplikace: Klepněte na ikonu telefonu a poté na zelené tlačítko vytáčení. Zadejte číslo nebo vyberte kontakt pomocí tlačítka kontaktu.

Tento článek vysvětluje, jak volat zdarma pomocí služby Google Hangouts.

Z webu Google Hangouts

Navštivte web Google Hangouts a ve svém prohlížeči můžete zdarma telefonovat s jiným členem Hangouts. Klepněte na TELEFONÁT ve středu obrazovky a poté klepněte na Nová konverzace pro zadání čísla nebo jména kontaktu pro osobu, které chcete volat.

Z Gmailu

Můžete také uskutečnit hovor z Gmailu. Nejprve povolte chat přes Povídat si v nastavení a poté klikněte na telefon ikona v dolní části levého panelu a poté ikona znaménko plus. Vyberte kontakt nebo zadejte jméno nebo číslo.

Telefonní hovory z Gmailu

Z mobilní aplikace Google Hangouts

Google Hangouts funguje také z mobilní aplikace. Google Hangouts pro iOS nebo Android můžete získat přes Google Play, musíte si však také stáhnout Vytáčený Hangouts. Chcete-li volat zdarma, klepněte na ikonu telefon ikona ve spodní nabídce systému iOS nebo Telefon nahoře na Androidu, poté na zelený ciferník tlačítko a nakonec zadejte číslo nebo vyberte kontakt pomocí tlačítka kontaktu nahoře.

Dialer, ikona telefonního hovoru, vyhledávání kontaktů v mobilní aplikaci Hangouts pro iOS

Další funkce Google Hangouts

Pomocí služby Google Hangouts můžete také odesílat okamžité textové zprávy a uskutečňovat videohovory. Funkce textových zpráv vám navíc umožňují odeslat vaši polohu příjemcům, sdílet obrázky a videa a odesílat nálepky pomocí vestavěné galerie. V aplikaci Google Hangouts můžete deaktivovat upozornění na konkrétní čísla, oblíbené konverzace pro snazší přístup a archivovat konverzace, abyste je skryli, aniž byste je smazali. Můžete také blokovat čísla v Google Hangouts a přijímat hlasové zprávy od volajících. V oblastech mimo USA a Kanadu zkontrolujte sazby za mezinárodní volání pro hovory uskutečněné v aplikaci Hangouts, které jsou mnohem nižší než běžné tarify.

Pozadí Google Hangouts

Když se to poprvé začalo, Google Hangouts byla dobře přijatá aplikace pro videochatování. Můžete uspořádat videokonferenci s přáteli nebo spolupracovníky snadno jako skupina. Od té doby se služba Hangouts proměnila tak, aby zahrnovala další funkce, včetně sdílení a komunikace textových zpráv a integrace s Gmailem, abyste mohli během zpracování e-mailů odesílat okamžité zprávy. Google netrvalo dlouho a oznámil, že uživatelé služby Hangouts mohou bezplatně telefonovat ostatním uživatelům služby Hangouts přes web, stejně jako bezplatné hlasové hovory na jakékoli číslo v USA nebo Kanadě.

Zdarma, ať jste kdekoli

Služba Hangouts je v USA a Kanadě zdarma a nabízí nízké mezinárodní sazby, takže můžete uskutečňovat hlasové hovory, odesílat textové zprávy a dokonce i skupinové videochaty ze svého mobilního zařízení nebo počítače, aniž byste platili desetník. Google Hangouts funguje bez ohledu na to, kde potřebujete přístup, z mobilní aplikace a libovolného počítače s přístupem k internetu.