Klíčové jídlo
- Dlouholetý zaměstnanec rezignoval na Facebook s odvoláním na dezinformace a nenávist.
- Filozofie společnosti na sociálních médiích může ostrakizovat jednotlivce z různých komunit.
- Lidé nadále vyjadřují své obavy prostřednictvím Facebooku, přičemž mnoho z nich platformu úplně opustilo.
Způsoby rozloučení
Nedostatek moderování a odmítnutí Facebooku bojovat proti dezinformacím a nenávisti na své platformě je stále aktuálním problémem. Zakladatel a generální ředitel Mark Zuckerberg se roky vyhýbal kritice kritiků mimo společnost i uvnitř společnosti. Začátkem tohoto léta uspořádaly stovky zaměstnanců virtuální trénink ve vzácném okamžiku veřejné kritiky za rozhodnutí Zuckerberga umožnit obíhat pobuřující a násilné příspěvky prezidenta Trumpa.
Chandwaney to ve svém dopisu o rezignaci zmínil jako jeden z hlavních motivačních faktorů pro jejich rozhodnutí odejít: „Vzhledem k nedostatku ochoty, odhodlání, naléhavosti a transparentnosti ohledně provádění doporučení auditu občanských práv podle našich nejlepších schopností, jsem ponechán zajímalo by mě, zda byl audit zamýšlen jako strategie odklonu PR. “ Zmínili se o virálním tweetu prezidenta Trumpa o protestech BLM letos v létě, a pokračovali slovy: „Každý den‚ začíná rabování, začíná střelba ‚zůstává den, který se rozhodneme minimalizovat regulační riziko na úkor bezpečnosti Černí, domorodí a barevní lidé. “
Selhání startu
Komunity mají již dlouho problémy s moderačními zásadami Facebooku nebo s jejich nedostatkem. V březnu společnost urovnala soudní spor o 52 milionů dolarů s moderátory, kteří při práci trpěli diagnostikovanou PTSD. Nenávistná a násilná videa kolují na platformě denně, a zatímco se moderátoři snaží co nejvíce snížit jejich výskyt, není možné vše omezit. To způsobilo, že uzavřené skupiny vznikly, aby očkovaly stejně smýšlející lidi nebo zranitelná společenství před pochmurností tolerantní filozofie sociálních médií Facebooku.
Facebooková skupina Black Simmer byla vášnivým projektem streamerů videoher a YouTuber Xmiramira. Vytvořila virtuální fórum jako bezpečný prostor pro fanoušky Black a vlastní tvůrce obsahu, kteří hrají The Sims 4 shromažďovat a sdílet zkušenosti, názory, mody, memy a vše mezi tím.
Dnes se může pochlubit více než 20 000 členy komunity na svém uzamčeném fóru, které je monitorováno moderátory a zamčené řadou esoterických otázek, na které musí potenciální členové odpovědět, než se dostanou k účasti.
Jeden z nejnovějších členů, Shanese Fontenot, se připojil ke komunitě minulý měsíc během pandemie koronavirů poté, co jej na platformu představil přítel. Hledala prostor k rozhovoru mezi kolegy Simmersovými, což jméno, které láskyplně dávali fanouškům populární franšízy videohier, bylo něco důležitějšího. „Je to tak zábavné a je to přesně to, v co jsem doufal, že to najdu,“ řekl Fontenot prostřednictvím přímé zprávy z Facebooku. „Obecně jen procházím Facebook a zveřejňuji obrázky, ale s touto komunitou mám pocit, že mohu mluvit otevřeněji v nepřátelském prostředí. Jsou to jen, nevím, dobré vibrace.“ Zatímco komunita byla darem z nebes, vyjadřuje sentiment, který mnoho dalších na Facebooku zaznělo. Celkový špatný dohled nad webem vedl mnoho lidí k útěku z platformy ve strachu z toho, co považují za represivní platformu nebo v nejlepším případě za nebezpečnou nonšalanci.
Ztráta bezpečnosti a kontroly
V roce 2018 Facebook utrpěl masivní reakci poté, co narušení dat politickou poradenskou společností Cambridge Analytica způsobilo, že miliony uživatelů Facebooku byly bez souhlasu uloženy a sklizeny jejich citlivé informace. Data byla sdílena s konzervativními politiky a zneužita pro jejich volební kampaně, včetně kampaně Trump během prezidentských voleb v roce 2016.
Post-skandální průzkum Pew Research zjistil, že 26 procent Američanů odstranilo aplikaci ze svých smartphonů v roce 2018, což signalizuje prudký obrat ve vztahu veřejnosti s platformou. „Nejsem si jistý Facebookem. Pomalu se stává hřbitovem a myslím si, že lidé jsou z neustálého skandálu rozčarováni,“ řekl Fontenot. „Kdyby to nebylo pro mé rodinné vazby a [The Black Simmer] Odstranil bych [Facebook] už dávno … nestojí to za to. “