Skip to content

Spotify nadále zpožďuje zvuk HiFi

25 de Červenec de 2022
fixelgraphy 3NgcTH0CFJg unsplash 9c4cdfbb081842bd950ed508f67ebe49

Ve vláknu fóra na komunitní stránce Spotify moderátor odhalil, že společnost stále pracuje na HiFi zvuku, ale nemohla uvést přesné datum, kdy bude spuštěna. Vlákno na fóru je plné uživatelů Spotify, kteří vysílají své frustrace z toho, že služba stále nedodává HiFi zvuk, což bylo oznámeno v únoru 2021 během akce společnosti Stream On. Podle původního oznámení mělo být HiFi audio spuštěno do konce roku 2021 jako příplatek pro předplatitele Spotify Premium.

V současné době Spotify zaostává za ostatními službami pro streamování hudby s jejich vysoce kvalitními zvukovými funkcemi, a pokud se brzy něco neudělá, bude se tato mezera dále prohlubovat. Apple Music například poskytla svým uživatelům podporu Spatial Audio a Lossless v roce 2021. Spatial Audio umožňuje pohlcující 3D zvuk prostřednictvím AirPods a dalších kompatibilních sluchátek, zatímco Lossless nabízí vysoce kvalitní zvuk s nízkou kompresí pro ještě lepší zážitek z poslechu. Předplatitelům Apple Music se za tyto funkce také neúčtuje příplatek.

Žena poslouchá hudbu na smartphonu

Kvalita streamování Spotify aktuálně dosahuje maximální rychlosti 320 kb/s. Funkce HiFi slibuje poskytování „bezeztrátového zvuku v kvalitě CD“, což je zvukové rozlišení 16 bitů/44,1 kHz. Tento formát má však nízké rozlišení ve srovnání s jinými službami pro streamování hudby, jako je Apple, který poskytuje zvuk s vysokým rozlišením při 24-bit/192 kHz, což daleko převyšuje slibovaný (a zatím nedodaný) formát Spotify.