Skip to content

Otevírejte, upravujte a převádějte soubory BIB a BIBTEX

18 de Srpen de 2021
bib files 598a162c0d327a00115fe51a

Soubor s příponou BIB je soubor bibTeX bibliografické databáze. Je to speciálně formátovaný textový soubor, který uvádí odkazy týkající se konkrétního zdroje informací. Obvykle se zobrazují pouze s příponou souboru .BIB, ale místo toho mohou používat .BIBTEX. Soubory BibTeX mohou obsahovat odkazy na věci, jako jsou výzkumné práce, články, knihy atd. Součástí souboru je často jméno autora, název, počet stránek, poznámky a další související obsah. Tyto soubory se často používají s LaTeX, a proto je lze vidět u souborů TEX a LTX.

Jak otevřít soubory BIB

Soubory BIB lze otevřít pomocí JabRef, MiKTeX, TeXnicCenter a Citavi. Ačkoli formátování nebude tak strukturované a snadno čitelné jako u jednoho z výše uvedených programů a přidávání nových záznamů není tak plynulé, soubory BibTeX lze také zobrazit v libovolném textovém editoru, jako je například program Poznámkový blok ve Windows. Bibtex4Word může být to, co hledáte, pokud potřebujete použít soubor v aplikaci Microsoft Word. Níže však najdete další metodu, která zahrnuje převod souboru BIB na přijatelný formát souboru Word a jeho import do aplikace Word jako citačního souboru. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači se systémem Windows pokouší otevřít soubor BIB nebo BIBTEX, ale je to nesprávná aplikace, zkuste změnit, který program ji otevírá.

Jak převést soubor BIB

Bib2x je schopen převádět soubory BIB do formátů jako XML, RTF a XHTML ve Windows, Mac a Linux. Další možností, i když pouze pro Mac, je BibDesk, který dokáže převést BIB na PDF a RIS. Další způsob, jak převést BIB na RIS pro použití s ​​EndNote, je s bibutils. Pokud však již používáte výše uvedené programy, například JabRef, můžete exportovat do formátů TXT, HTML, XML, RTF, RDF, CSV, SXC, SQL a dalších pomocí Soubor > Vývozní Jídelní lístek. Pokud soubor uložíte do formátu XML „MS Office 2007“ pomocí programu JabRef, můžete jej importovat přímo do aplikace Microsoft Word prostřednictvím aplikace Word Spravovat zdroje tlačítko v Citace a bibliografie část Reference tab. Poznámkový blok ++ může uložit soubor BIB jako soubor TEX. Cite This For Me je webová stránka, která vám umožňuje vytvářet citace pro bibliografii. Lze jej také použít k exportu vašich citací do formátu BIB.

Stále to nemůžete otevřít?

Pokud nemůžete získat programy shora k otevření souboru, zkontrolujte příponu souboru a ujistěte se, že čte .BIB nebo .BIBTEX. Pokud je to cokoli jiného, ​​je pravděpodobné, že nemůžete použít programy na této stránce k otevření. Může být snadné zaměnit některou příponu souboru s jiným formátem. Například, ačkoli BIB vypadá strašně jako BIN, tyto dva nejsou ani v nejmenším příbuzné, a proto se nemohou otevřít stejným softwarem. Totéž platí pro BIK, BIG, BIP a BIF. Cílem je zajistit, aby přípona souboru skutečně říkala, že se jedná o soubor BibTeX, v opačném případě musíte prozkoumat skutečné rozšíření, které váš soubor má, abyste se dozvěděli, jak se otevírá nebo převádí.