Skip to content

Proč je klubovna tak horká právě teď

4 de Červenec de 2021
GettyImages 173015817 3256682a3d6746b58225a1985425b42c

Klíčové jídlo

  • Clubhouse je aplikace pouze pro zvané pro živé živé zvukové rozhovory, jako je online panelová diskuse.
  • Je to jediná sociální síť pouze pro zvuk.
  • Ostatní sociální sítě se obávají, protože poslech vám zabírá čas, který byste na ně obvykle ztráceli.

Klubovna je stále pouze pro pozvané a stále k dispozici pouze pro iPhone, a přesto se Twitter, Facebook, Spotify, Instagram – dokonce i LinkedIn – zbláznili při pokusu o jejich kopírování. Klubovna je jediná sociální síť pouze pro audio. Mnoho lidí to přirovnává k podcastingu, ale to je mimo značku. Je to jako nechat rádio zapnuté na pozadí; jen vy můžete mluvit, pokud chcete. A tento hands-off, eyes-off, vždy běžící formát způsobil vážné starosti ostatním sociálním sítím. „Pokud posloucháte chat na Clubhouse, nejspíš nebudete sledovat Instagram Stories, posouvat TikToks nebo poslouchat podcast na Spotify,“ řekl e-mailem pro Lifewire technický ekonom a poradce Will Stewart. „Klubovna prokázala schopnost zachytit během hlavní promítací doby významné kousky pozornosti od jiných platforem.“

Co je klubovna?

Klubovna je jednoduchá. Uživatel vytvoří chatovací místnost a ostatní se mohou připojit. Řečník přebírá virtuální scénu a moderátor může ostatním umožnit mluvit poté, co virtuálně zvednou ruce. Místnosti mohou být otevřené nebo pouze pro pozvané a účast je volitelná. Můžete jen poslouchat. Právě teď Clubhouse stále vyžaduje pozvánku, aby se připojil.

Skupina lidí, kteří stáli a konverzovali.

Chaty se neukládají, ale jsou. Z důvodu moderování a pozdější kontroly, pokud se chat stane ošklivým, se zaznamenávají diskuse. Ale tyto nahrávky nejsou uživatelům k dispozici a údajně jsou po krátké době smazány. Samozřejmě, každý posluchač mohl snadno udělat záznam zvukového streamu a poslat jej jinam. Ve skutečnosti k tomu došlo při chatu o příbězích Steva Jobse. Clubhouse není platformou pro podcasting, přestože se toto tvrzení opakuje opakovaně. (Zadal jsem veřejnou žádost o komentář a mnoho respondentů zařadilo klubovnu do kategorie podcastingu.) Podcast je předem nahraná, obvykle upravená zvuková show, kterou si můžete kdykoli poslechnout. Chat Clubhouse je živý, jednorázový chat nebo prezentace, bez úprav a chmýří živého zvuku. Clubhouse však stále představuje hrozbu pro podcasty, protože pokud posloucháte Clubhouse, nemůžete poslouchat nic jiného.

Proč je právě teď klubovna tak horká?

Sociální média vyžadují zapojení. Pokud listujete fotkami na Instagramu nebo nečtete o vypalování stožárů 5G na Facebooku, nedíváte se na reklamy a vaše aktivita není sledována a analyzována. „Vzhledem k tomu, že je to doslova založeno na chatování lidí, je to pravděpodobně nejvíce„ sociální “sociální média. Cítí se autentičtější a spontánnější.“ Kdykoli se nová platforma sociálních médií stane populární, zkopíruje se nebo zakoupí. Instagram se obrátil na TikTok s Reels, Facebook koupil WhatsApp a tak dále. Klubovna je obzvláště ošklivá hrozba, protože ji nemusíte číst ani se na ni dívat. Spotify se obává, protože audio programování je přímou konkurencí, ale Twitter a Facebook mohou být ještě více ohroženy. „Klubovna je jedinou platformou, na které se můžete účastnit, aniž byste se dívali na obrazovku. Všechny ostatní platformy sociálních médií vyžadují, abyste se dívali na svou obrazovku nebo na svůj telefon,“ řekl podřízený a zakladatel NoDegree Jonaed Iqbal prostřednictvím Lifewire prostřednictvím e-mailu. „U Clubhouse můžete odtrhnout oči a dělat jiné věci, přestože stále pracujete s platformou.“

Proč se uživatelům líbí klubovna?

Silnou stránkou Clubhouse je, že vám může dělat společnost. Někteří lidé zapnou televizi nebo rádio na pozadí. Klubovna je to, jen s více specializovanými předměty. Můžete se naladit a nechat se unášet. To je příjemné odklonění kdykoli, ale právě teď je trochu přátelství obzvláště vítáno. „Protože při absenci neformálních„ zablokování “, síťových událostí apod. (V zásadě vymazány pandemií), mohou takové aplikace zaplnit prázdnotu,“ řekl Scott LifeLire prostřednictvím e-mailu Scott Simonelli, generální ředitel platformy pro zvukovou inteligenci Veritonic. .

Někdo odpočívá u stolu před terasovými dveřmi a poslouchá zvuk přes sluchátka.

Hlasy jsou mnohem jemnější a osobnější než psané slovo a mluvení je něco, k čemu jsme odhodláni. „Vzhledem k tomu, že je to doslova založeno na chatování lidí, je to pravděpodobně nejvíce„ sociální “sociální média. Cítí se autentičtější a spontánnější,“ říká Simonelli. Zoia Kozakov z Ženy v inovacích souhlasí. „Řekl bych, že zlatá horečka je ve skutečnosti spíše vedlejším produktem únavy zoomu, kterou svět kolektivně zažívá,“ řekla Zoia Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Klubovna umožňuje socializaci, aniž by musela být„ zapnutá “.“ Díky kombinaci hands-off, poslechu na pozadí, volitelné účasti a skutečnosti, že poslech „krade“ čas mimo jiné sociální sítě, učinila Klubovnu žhavou, žhavou, žhavou. Přežije to, nebo se zvukové hangouty stanou jen další funkcí obvyklých sítí? Nakonec to může být na povaze konverzací na různých sociálních sítích. Stejně jako vy můžete jít na Twitter pro novinky, Facebook pro rodinu a dezinformace a LinkedIn, když vás vyhodí, možná lidé půjdou do Clubhouse, když chtějí amatérskou zvukovou tapetu.