Skip to content

Proč nebude fungovat Twitter založený na předplatném

12 de Červenec de 2021
GettyImages 1196063841 3237a41c852b4d7193f521f02157c4ab

Klíčové jídlo

  • Twitter se blíží implementaci možnosti založené na předplatném na své platformě.
  • Některé ze způsobů, jak Twitter provádí službu předplatného, ​​by potenciálně bylo odstranění reklam a zpřístupnění určitých funkcí platícím uživatelům.
  • Odborníci tvrdí, že služba předplatného sociálních médií nemůže fungovat se všemi problémy těchto platforem.
Twitter vážně zvažuje možnost své platformy založené na předplatném, ale odborníci tvrdí, že je toho příliš mnoho na to, aby byla úspěšná. Během hovoru o výdělcích počátkem tohoto týdne společnost Twitter odhalila, že chce přidat možnost předplatného, ​​která by uživatelům účtovala poplatky za přístup ke konkrétním funkcím, přičemž některé mohou zahrnovat TweetDeck, možnost „vrátit odeslání“ a odstranit reklamy. Mnoho lidí však tvrdí, že platformy sociálních médií nejsou správným druhem služeb nabízejících předplatné kvůli mnoha problémům, které je trápí. „Pevně ​​věřím, že právě teď mají Twitter a další skutečný problém s důvěrou a transparentností,“ řekla Amy Konary, zakladatelka a předsedkyně The Subscribed Institute a globální viceprezident Subscription Strategy Group ve společnosti Zuora. Záchranný drát v telefonickém rozhovoru. „Věřím, že to budou muset překonat, aby jim velké množství lidí dalo peníze na předplatné.“

Jak by vypadalo předplatné na Twitteru?

Přestože Twitter už roky hovoří o přidání možnosti typu předplatného, ​​od roku 2017 to začíná být čím dál vážnější. Loni v létě se uživatelů v průzkumu na celé platformě zeptal, za jaké funkce by platili, včetně vlastních barvy, méně nebo žádné reklamy, pokročilejší analytika, přehledy o dalších účtech a další. Někteří předplatitelé se domnívají, že placená verze bude mít cenné výhody.

Twitter však neodhalil konkrétní plán, jak by služba předplatného fungovala, a odborníci uvažují o tom, co by Twitter mohl plánovat. „Jedním z nápadů je způsob, kdy se při přihlášení k odběru můžete podívat na obsah, který by jinak mohl být za paywallem,“ řekl Konary. „Uživatelé Twitteru, kteří se nepřihlásí k odběru, uvidí pouze souhrn.“ Konary uvedl, že další způsob, jakým si Twitter může účtovat poplatky za své služby, je zpřístupnění svého TweetDecku pouze na základě předplatného. „Možná existuje také možnost předplatitelů zveřejňovat typy obsahu, které by jinak nebyly k dispozici,“ dodala. „To by byl obsah v delší formě nebo multimediální obsah.“ Konary však uvedl, že než může Twitter tyto nápady na předplatné skutečně implementovat, musí se hodně zabývat, pokud jde o základní problémy sociálních médií. „Jak se sociální sítě zvětšují, přispívá k nim rozmanitější skupina lidí a neexistuje stejný společný pocit výsledku.“ „[Twitter] musí vyřešit problém, kterému čelí v souvislosti s integritou informací a se skutečností, že jejich zákazníci nejsou ve skutečnosti lidé, „řekla.„ Jejich cílem je využívat uživatele k prodeji reklamy – nejde o informování mě ani vás, což by být cílem skutečné mediální služby předplatného. “

Příliš mnoho na překonání

Od antimonopolních otázek až po obavy o soukromí, Konary uvedl, že Twitter a další platformy sociálních médií mají příliš mnoho na to, aby překonaly úspěšnou službu předplatného. Poznamenala, že hlavním předmětem podnikání Twitteru je reklama, nikoli stravování skutečných uživatelů. „Ve většině případů se sociálními médii zákazník není fyzická osoba – je to skutečně inzerent na konci dne,“ řekla. „Jsem skeptický [Twitter] by byl schopen udělat [a subscription service] za současného stavu společnosti a jejich vazeb s reklamním průmyslem. “Zatímco někteří tvrdili, že Twitter založený na předplatném by omezil šíření falešných zpráv a trolů, Konary řekl, že předplatné nevyřeší povahu sociálních médií a jeho chaotický ekosystém.

Slovo „Twitter“ zvýrazněné na stránce slovníku.

„Může platforma skutečně přijít a vytvořit odpovědnost a sdílený smysl pro účel? Možná ne tolik v sociálních médiích,“ řekla. „Jak se sociální sítě zvětšují, přispívá k nim rozmanitější skupina lidí a neexistuje stejný sdílený smysl pro výsledek – nesnažíme se všichni dosáhnout stejné věci.“ Řekla, že když platíte za službu předplatného, ​​očekáváte něco na oplátku, které nabízí osobní hodnotu. „Těžko se mi to obtáčí, protože na konci dne nevím, jestli budu poskytovateli dostatečně důvěřovat, abych si vybudoval dlouhodobý vztah, který za něj platím,“ Řekl Konary.