Skip to content

Soubor CFM (co to je a jak jej otevřít)

15 de Srpen de 2021
cfm files 5a68881604d1cf001a237e1e

Soubor s příponou CFM je soubor Cold Fusion Markup. Někdy se jim říká soubory Cold Fusion Markup Language, které mohou být zkráceně označovány jako CFML. Soubory Cold Fusion Markup jsou webové stránky tvořené konkrétním kódem, který umožňuje spouštění skriptů a aplikací na webovém serveru ColdFusion.

CFM je také zkratka pro technologické termíny, které nemají nic společného se soubory CFM správa konfiguračních souborů, správce toku obsahu, správce fragmentů kódu, a Model Cyber ​​Fed.

Jak otevřít soubor CFM

Soubory CFM jsou založeny na textu, což znamená, že je lze otevřít jako textový soubor v libovolném textovém editoru, například v programu Poznámkový blok ve Windows nebo v závorkách. Programy jako tyto správně zobrazí obsah souboru. Soubory CFM mohou otevírat i jiné programy, například software ColdFusion a Dreamweaver od Adobe, stejně jako BlueDragon z New Atlanty. Je však pravděpodobné, že pokud nejste webovým vývojářem, soubor CFM, se kterým se setkáte, vám pravděpodobně neměl být předložen tímto způsobem. Jinými slovy, server vám někde nesprávně poskytl soubor CFM namísto použitelného souboru, který jste očekávali. Pokud jste si například stáhli soubor CFM odněkud, kde jste očekávali, že bude ve formátu jako PDF nebo DOCX, čtečka PDF neotevře CFM a neukáže váš bankovní výpis, ani Microsoft Word vám to neukáže bezplatná šablona blahopřání, když skončí v CFM. V těchto případech zkuste soubor přejmenovat a nahradit soubor .cfm část s .xyz, kde „xyz“ je formát, který jste očekávali – například .pdf nebo .docx. Poté zkuste soubor otevřít normálně, jak jste původně plánovali.

Jak převést soubor CFM

Vzhledem k textové povaze souboru CFM není důvod používat program pro převod souborů. Soubor CFM však lze uložit nebo převést na HTM/HTML, aby byl viditelný v prohlížeči, ale jakákoli funkce poskytovaná serverem ColdFusion by byla samozřejmě ztracena.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, je pravděpodobné, že pracujete se zcela jiným souborem. To se může stát, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru. Některé soubory sdílejí společná písmena a čísla přípony souborů, ale to nutně neznamená, že jejich formáty spolu souvisejí a že soubory lze otevřít ve stejném softwaru. Například CFF může vypadat hodně jako CFM, ale soubory, které používají tuto příponu, používá software Modelmaker. CMF je podobný, ale může patřit do formátu Connected Backup, který používá program Connected Backup. Dalšími jsou soubory FCM nebo fCraft World, které používá fCraft. Pokud váš soubor nekončí v žádné z těchto přípon souborů, prozkoumejte příponu na konci názvu souboru, abyste zjistili, v jakém formátu je a jaký program potřebujete k otevření souboru v počítači. FAQ

  • Používají weboví vývojáři stále ColdFusion?

    Ano. 11. listopadu 2020 společnost Adobe vydala nejnovější aktualizaci a oznámila, že podpora pro ColdFusion bude pokračovat nejméně do roku 2028.

  • V jakém jazyce jsou soubory CFM zapsány?

    Soubory CFM jsou zapsány v ColdFusion Markup Language (CFML). Syntaxe značky souboru CRML je podobná HTML, ale syntaxe skriptu se podobá JavaScriptu.