Skip to content

Soubor MP3 (co to je a jak jej otevřít)

2 de Srpen de 2021
mp3 files 5a46b31247c2660036f48320

Co vědět

  • Soubor MP3 je zvukový soubor MP3.
  • Otevřete jeden pomocí VLC nebo iTunes.
  • Převod na WAV, M4A, OGG atd. Pomocí Zamzar nebo Freemake Audio Converter.

Tento článek popisuje, jaké jsou soubory MP3, jak je nejlépe otevřít a jak je převést do formátu M4A, WAV a dalších.

Co je to soubor MP3?

Soubor s příponou MP3 je zvukový soubor MP3 vyvinutý společností Moving Pictures Experts Group (MPEG). Zkratka znamená MPEG-1 nebo MPEG-2 Audio Layer III. K ukládání hudebních dat se běžně používá soubor MP3, ale v tomto formátu existuje také spousta bezplatných zvukových knih. Díky své popularitě poskytuje řadu telefonů, tabletů a dokonce vozidel vestavěnou podporu pro přehrávání MP3. Soubory MP3 se liší od některých jiných formátů zvukových souborů v tom, že jejich data jsou komprimována, aby se zmenšila velikost souboru až na zlomek formátů, jako je WAV. To technicky znamená, že kvalita zvuku je snížena, aby se dosáhlo tak malé velikosti, ale kompromis je obvykle přijatelný, a proto je formát tak široce používán.

Jak otevřít soubor MP3

MP3 můžete přehrávat se spoustou různých počítačových softwarů, včetně výchozího hudebního přehrávače ve Windows, VLC, iTunes, Winamp a většině dalších hudebních přehrávačů. Zařízení Apple, jako jsou iPhone, iPad a iPod touch, mohou přehrávat soubory MP3 bez speciální aplikace, například přímo z webového prohlížeče nebo z aplikace Mail. Totéž platí pro zařízení Android, Amazon Kindle a další. Pokud se pokoušíte zjistit, jak přidat MP3 (nebo jiné podporované zvukové formáty) do iTunes, abyste je mohli synchronizovat se zařízením iOS, podívejte se na náš průvodce importem hudby do iTunes. Potřebujete místo toho zkrátit nebo zkrátit soubor MP3? Přejděte dolů do sekce s názvem „Jak upravit soubor MP3„způsoby, jak to udělat. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to špatná aplikace, nebo si přejete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, podívejte se na naši stránku Jak změnit výchozí program pro Specifická příručka přípony souborů pro provedení této změny ve Windows.

Jak převést soubor MP3

Existuje mnoho způsobů, jak uložit MP3 do jiných zvukových formátů. Program Freemake Audio Converter je jedním z příkladů, kde jej můžete převést do formátů WAV, WMA, AAC a dalších podobných formátů. Spoustu dalších převaděčů MP3 lze stáhnout prostřednictvím našeho seznamu bezplatných softwarových programů pro převod zvuku. Většina programů v tomto seznamu dokáže také převést MP3 na M4R pro vyzváněcí tóny pro iPhone, ale také na M4A, MP4 (pro vytváření „videa“ pouze se zvukem), WMA, OGG, FLAC, AAC, AIF/AIFF/AIFC , a mnoho dalších. Pokud hledáte online snadno použitelný převodník MP3, doporučujeme Zamzar nebo FileZigZag. Jediné, co musíte udělat, je nahrát soubor na web a poté zvolit formát, do kterého jej chcete převést. Poté budete muset převedený soubor stáhnout do počítače, abyste jej mohli použít. Bear File Converter je další online nástroj, který vám umožní uložit soubor MP3 do formátu MIDI jako soubor MID. Můžete také nahrávat soubory WAV, WMA, AAC a OGG. Soubor může pocházet z vašeho počítače nebo z adresy URL, pokud je uložen online. Ačkoli to technicky není považováno za „převod“, můžete nahrát soubor MP3 přímo na YouTube pomocí webových služeb, jako jsou TunesToTube a TOVID.IO. Jsou určeny pro hudebníky, kteří chtějí propagovat svou původní hudbu a nutně k ní nepotřebují video.

Jak upravit soubor MP3

MP3Cut.net je webová stránka, která dokáže rychle oříznout soubor MP3, aby byl nejen menší, ale také kratší. Některé další nástroje pro úpravy obsahují měnič hlasitosti, rychlosti a výšky tónu. Audacity je populární zvukový editor se spoustou funkcí, takže není tak snadné jej používat jako ten, který jsme právě zmínili. Je však skvělé, pokud potřebujete upravit střed souboru MP3 nebo provádět pokročilé věci, jako je přidávání efektů a mixování více zvukových souborů. Než si stáhnete a použijete Audacity, nezapomeňte si přečíst jeho zásady ochrany osobních údajů, abyste se ujistili, že vám jeho podmínky vyhovují. Dávkové úpravy metadat MP3 je možné pomocí softwaru pro úpravu značek, jako je Mp3tag.

Často kladené otázky

  • Jak mohu oříznout soubor MP3 v programu Windows Media Player? Program Windows Media Player ve výchozím nastavení neumožňuje upravovat soubory MP3. Plugin třetí strany, jako je SolveigMM WMP Trimmer, z něj však může udělat multimediální editor.
  • Jak mohu uložit soubor v Audacity jako MP3? Jít do Soubor > Vývozní > Exportovat jako MP3. Pokud chcete, můžete upravit bitovou rychlost, kvalitu a rychlost. Vyberte složku, do které chcete soubor MP3 uložit, pojmenujte jej novým názvem a poté vyberte Uložit.
  • Jak mohu do MP3 přidat obrázek nebo obrázek alba? Pomocí iTunes klikněte pravým tlačítkem na skladbu, ke které chcete přidat kresbu, a vyberte ji Informace o skladbě. Poté vyberte Umělecká díla záložka> Přidejte kresbu. Přejděte na obrázek, který chcete použít, a vyberte Otevřeno > OK.
  • Jak mohu zmenšit soubor MP3? Otevřete soubor v jednom z našich doporučených programů pro úpravu hudby, jako je Audacity, a zkuste soubor znovu zakódovat s nižší přenosovou rychlostí. Můžete bezpečně snížit na 128 Kb, aniž byste obětovali příliš mnoho kvality zvuku. Většina posluchačů nedokáže rozeznat rozdíl mezi něčím zaznamenaným při 128 Kb a něčím zaznamenaným s vyšším bitovým tokem.