Skip to content

Streamer Allan Alvarez není váš průměrný běžec

4 de Červenec de 2022
Alvarez1 aa7ea11583f64e66b730b29d99624874

Osoba za lidsky podobným sýrovým avatarem, vhodně pojmenovaným „Sýr“ a vysokým oktanovým číslem Super Mario 64 speedrunning je Allan Alvares: mladý muž, který doufá, že se vymaní z konvencí toho, co to znamená být tvůrcem obsahu na Twitchi. Označení zcela odmítá. Místo toho zvolte termín ‚ovlivňovatel‘. Je to titul, o kterém si myslí, že vhodněji vyhovuje jeho motivacím.

Allan Alvarez.

„Říkám si influencer, protože to je to, co rád dělám. Nestarám se příliš o to, jaký druh obsahu tvořím. Miluji ovlivňování,“ řekl Alvarez v telefonickém rozhovoru pro zivotdivny. „Chci něco udělat a ukázat, co umím, a doufejme, že přimět lidi, aby to chtěli dělat také.“ [from people saying I influenced them]a miluji to.“ Kromě toho, že je Alvarez inspirací pro speedrunnery v oblasti her, chce Alvarez pomoci vzdělávat herní svět. Chce své publikum poučit o realitě života v rozvojových zemích a dát jim trochu perspektivy. Od Venezuely po život na ostrovech na souostroví Trinidad a Tobago k nalezení odpočinku v historickém městě Madrid, Alvarez má nezmapovaný úhel pohledu, který přináší svým 230 000 sledujícím na YouTube a Twitchi.

Rychlá fakta

  • název: Allan Alvarez
  • Stáří: 26
  • nachází se: Madrid, Španělsko
  • Náhodné potěšení: Alvarez sám sebe charakterizuje jako mimořádně soutěživého člověka. S historií v soutěžních sportech, jako je fotbal a volejbal, stejně jako živá hudba se svou kapelou Feedback, tento 26letý streamer zbožňuje „vysoko intenzivní, stresující disciplíny.“
  • Motto: „Tvrdá práce se vždy vyplatí.“

Život na cestách

Alvarez se naučil hodně o světě kolem sebe. Život na Trinidadu popsal jako obzvláště obtížný kvůli násilí gangů, tomu, co považoval za „zpátečnické postoje“ a obecnému nedostatku zdrojů. „Když jsem vyrůstal na malém ostrově, o kterém spousta lidí ani neví, že existuje, je spousta věcí, které se musíte naučit tvrdě. Musel jsem se naučit tvrdé lásce. Nebyl tam žádný bezpečný prostor,“ řekl. „Přidat k tomu, že Karibik je jedním z nejvíce homofobních míst na Zemi a být gayem, který se snaží přijmout sám sebe? Bylo to tak těžké.“ Mladý streamer měl štěstí, že má přijímající rodinu – jmenovitě tři gay sourozence svého otce, se kterými se nakonec spojil ve Španělsku.

Ale zatímco jeho rodina podporovala jeho osobní stránku, jeho herní ambice zůstaly nevyužity. Vzpomněl si, že mu rodiče jen zřídka dovolili hrát videohry. Jeho přirozený talent však byl něčím, co se mu nedalo upřít. Twitch objevil v plenkách kolem roku 2013 a svou legendární cestu ve speedrunningu začal v květnu 2014. Mladý Alvarez nasměroval svou nespokojenost do vzrušení ze soutěže. Soutěžní aspekt byl pro něj vždy tím nejvzrušujícím prvkem hraní.

Allan Alvarez streamuje na Twitchi

Svůj první světový rekord překonal v roce 2015. Cheese se rozezněl po celé komunitě a jeho streamy a živé akce zaplavila masa fanoušků, aby viděli jeho rychle hrající hru. Jeho osobní život však nebyl tak okouzlující. Poté, co se rodina jeho otce přestěhovala z Venezuely do Španělska, se začínající streamer rozhodl přidat se k nim v naději, že bude nový začátek. „Měl jsem roky na Trinidadu v depresi. Stream šel skvěle, ale už jsem nechtěl být doma,“ řekl. „Rozdíl mezi cestou z ostrova třetího světa v Karibiku do metropole prvního světa v Evropě byl okamžitý. Pamatuji si, jak jsem plakal, protože jsem byl tak šťastný. Vždycky říkám lidem, můj život začal, když jsem se dostal do Španělska.“

Brie-lliant svět sýrů

Sýr byl na vzestupu. Během sedmi let na Twitchi se Alvarez zlomil Super Mario 64 světové rekordy ve speedrunningu při zachování početného publika. Uvolněné publikum, o kterém Alvarez říká, že se vyhýbá „volatilnější meme kultuře“ komunity speedrunningu. Typický sýrový proud kombinuje sociální problémy ze skutečného života s rychlým hraním a vytváří zajímavý průřez různorodými světy – přirozený vedlejší produkt jeho vlastní rozmanitosti. „Rád přináším témata, která by někteří streameři označili za kontroverzní. Je to zábavnější, upřímně. Je prostě zábavné mluvit o zajímavých věcech. Je pro mě opravdu nudné streamovat a mluvit o videohře celou dobu. Už hraji videohru. Nechci o tom také mluvit,“ řekl. „Říkám si influencer, protože to je to, co rád dělám. Příliš se nestarám o to, jaký druh obsahu tvořím. Miluji ovlivňování.“

Alvarez se nebojí urazit lidi, ale dělá to se smyslem pro účel. Naučit se vést obtížné rozhovory s obtížnými lidmi je to, co ho naučil život neustálých změn. Nejdůležitější lekcí je podle něj vzdělání. “[That] je způsob, jak porazit fanatismus. Nejen křičet na lidi.“ Kontroverzní témata (která podle něj vůbec nejsou kontroverzní), živé akce a jeho skvělá hratelnost jsou ingrediencemi potřebnými k výrobě této várky jemného sýra. V tomto případě je sýr víc než jen předkrm. Je to něco speciálního. Něco víc naplňujícího.