Skip to content

Telefonování prostřednictvím mobilního telefonu pomocí VoIP

14 de Červenec de 2021
GettyImages 1168318582 2cafb784cff44b8297430835cb920629

Pokud máte přístup k bezdrátové datové službě a kompatibilnímu zařízení, můžete hned začít používat VoIP. Existují však věci, které byste měli vědět, díky čemuž se VoIP liší od běžných telefonních hovorů.

Výhody a nevýhody VoIP

Odesílání vašeho hlasu přes internet je úžasný výkon, a proto s ním přicházejí i některé velké výhody, ale jsou zde i některé pády. Co se nám líbí

  • Extrémně přenosný; k dispozici po celém světě.
  • Podporováno hlavními operačními systémy.
  • Snadné použití.

Co se nám nelíbí

  • Je vyžadován datový plán.
  • Ne všechny telefony podporují software VoIP.
  • Kvalita hovoru se mezi bezdrátovými operátory liší.

Pokud chcete volat zdarma pomocí svého mobilního zařízení (telefon, tablet, počítač atd.), Potřebujete připojení k nějakému typu datové služby. Některé technologie mobilních sítí fungují kdekoli, například 3G, WiMax, GPRS, EDGE atd., Ale jiné, jako je Wi-Fi, mají extrémně omezený dosah. Jelikož většina datových služeb vyžaduje měsíční poplatek a mobilní služby téměř vždy nejsou neomezené, představuje hlavní překážku na cestě k bezproblémovému bezplatnému telefonování VoIP. Mezi příklady aplikací, které vám umožňují bezplatné internetové telefonní hovory, patří Skype, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Snapchat a Telegram. Na druhou stranu, telefonní hovory uskutečněné přes datovou síť mají často výhody, které v tradičních telefonních systémech nevidíme. Mezi funkce například často patří digitální rozpoznávání hlasových a textových služeb, vyšší kvalita hovorů a služby v oblastech, kde selhává mobilní služba (např. Letadla, vlaky, domácnosti a další místa, která mají Wi-Fi, ale nemají mobilní službu). Protože většina domácností a podniků již má sítě Wi-Fi a uživatelé mobilních telefonů se obvykle přihlašují k datovým tarifům, stačí rychlé nastavení účtu a instalace aplikace, aby zařízení fungovalo s mobilním VoIP. Kromě toho mohou podnikatelé a cestující těžit z datových hovorů více, než by platili za minutu u svého operátora.