Skip to content

Twitch představuje nové ověřovací nástroje pro boj s nenávistnými nájezdy

10 de Červenec de 2022
GettyImages 1300833321 1181f551b40d4af48b334a8332a6d609

V reakci na nedávnou vlnu nenávistných nájezdů Twitch implementuje nové ověřovací nástroje pro boj se stále narůstajícím problémem. Podle oficiálního příspěvku na blogu společnosti Twitch přidává telefonem ověřený chat a rozšiřuje nastavení ověřování e-mailů, aby tvůrci obsahu mohli mít lepší kontrolu nad tím, kdo s nimi komunikuje. Aktualizace je k dispozici všem streamerům a lze k ní přistupovat prostřednictvím Nastavení na hlavním panelu pro autory.

Telefonicky ověřený chat vyžaduje, aby uživatelé před použitím chatu ověřili svá telefonní čísla. Tato funkce spolu s novým nastavením ověřování e-mailu dává streamerovi větší kontrolu nad tím, kdo se může zúčastnit. Twitch však neuvádí, jaká jsou nastavení ověřování e-mailů ani co to obnáší. VIP členové, předplatitelé a mody mohou být osvobozeni od ověřování. A ve snaze bojovat proti obcházení zákazu Twitch zakáže všechny účty spojené s ověřeným telefonním číslem nebo e-mailem, pokud dojde k problému.

Nový ověřovací systém je nejnovějším nástrojem v boji proti nenávistným nájezdům. Dříve Twitch implementoval nové filtry chatu na ochranu streamerů před obtěžováním, ale i přes tyto filtry šikana pokračovala.

Kluci se usmívají na kameru v přímém přenosu

Raiding byl původně určen pro streamery, aby sdíleli publikum s ostatními přesměrováním diváků na jiný stream. Špatní herci však tuto funkci zneužili k obtěžování a útokům na streamery. Došlo to tak špatně, že Twitch žaluje dva uživatele, kteří údajně zahájili tyto nenávistné nájezdy. Společnost tvrdí, že ačkoli neexistuje jediné řešení, jak toto chování zastavit, nový systém rozšíří nástroje a technologie používané ke zpomalení nenávisti.