Skip to content

V USA začalo testování živých audio místností Facebooku

4 de Listopad de 2022
liveaudiorooms1 d3af354bd2d04d2381460e33ed69418e

V USA se začala testovat nová funkce Live Audio Rooms zaměřená na komunitu, přičemž hosting je k dispozici omezenému počtu skupin a veřejných osob. Verge uvádí, že funkce Live Audio Rooms se objevila v aplikaci Facebook pro iOS, přičemž přístup k hostování je v současné době omezen na vybrané skupiny a některé hudebníky, mediální postavy a sportovce. Uživatelé systémů Android i iOS se budou moci připojit k hostovaným místnostem, i když si v tuto chvíli nebudou moci zřídit vlastní. Hostitelé mohou pozvat až 50 lidí, kteří budou ve svých místnostech přednášet, a počet potenciálních posluchačů není omezen.

Správci skupin budou moci rozhodnout, kdo další ve skupině může vytvořit místnost, ať už to budou jiní správci, moderátoři nebo běžní členové skupiny. Členové skupiny budou mít k dispozici pouze soukromé skupinové zvukové místnosti, ale existuje možnost pro veřejné zvukové místnosti, do kterých může vstoupit kdokoli. Hostitelé audio místností budou také moci propojit svou místnost s konkrétní sbírkou nebo neziskovou organizací a přidat přímo do místnosti tlačítko, na které mohou účastníci klepnout a přispět tak.

Živé zvukové místnosti na Facebooku

Mezi další funkce Live Audio Rooms patří reakce textového chatu, upozornění, když přátelé vstoupí do místnosti, a tlačítko „zvednout ruku“ pro ty, kteří by se chtěli připojit ke konverzaci. K dispozici jsou také živé titulky, díky nimž je sledování lépe zvládnutelné pro sluchově postižené (nebo v méně než ideálních poslechových situacích). Pokud používáte mobilní aplikaci Facebook na Androidu nebo iOS, můžete zkontrolovat, zda některá z vašich skupin právě zkouší Živé zvukové místnosti.