Skip to content

WhatsApp kape podporu pro starší telefony

17 de Září de 2021
GettyImages 1136013824 45957a53b12c4e18acf214a63b19d858

Co: WhatsApp, populární aplikace pro šifrovaný chat ve vlastnictví Facebooku, končí s podporou chytrých telefonů se starším softwarem OS.
Jak: WhatsApp podporuje pouze telefony iPhone se systémem iOS 9 nebo novějším a smartphony Android s verzí 4.0.3 nebo novější.
Proč tě to zajímá: Pokud stále spoléháte na starší telefon, budete muset upgradovat jeho nebo jeho OS, aby odpovídal aktuálním podporovaným specifikacím, abyste mohli i nadále používat WhatsApp.

Od 1. února 2020 bude WhatsApp podporovat pouze telefony iPhone se systémem iOS 9 nebo novějším, telefony Android se systémem Android 4.0.3 nebo novější a „vybrané telefony se systémem KaiOS 2.5.1+, včetně JioPhone a JioPhone 2.“ Stránka podpory WhatsApp uvádí, že telefony se staršími systémy mohly do tohoto data používat populární chatovací aplikaci, což znamená, že aplikace již na těchto starších mobilních operačních systémech nebude fungovat. Zatímco Apple obvykle nezveřejňuje čísla o tom, kolik aktuálních telefonů používá konkrétní verze iOS, vývojář iOS David Smith uvádí, že iOS 8 stále používá nula procent uživatelů jeho aplikací. Míra přijetí nových verzí iOS je obvykle poměrně vysoká; Digitální trendy uvádí, že 88 procent uživatelů iOS bylo aktualizováno na iOS 12 rok po jeho vydání. Google však na svém distribučním panelu sdílí konkrétní čísla. Pouze 0,3 procenta zařízení Android aktuálně používá Android Gingerbread (2.3.3 – 2.3.7). Může se to zdát jako malé množství, ale funguje to asi u 75 milionů lidí, kteří používají starší OS na celém světě. Pokud vás toto číslo zahrnuje a chcete WhatsApp používat i nadále, budete muset zařízení aktualizovat na novější operační systém nebo upgradovat samotné zařízení, pokud je upgradováno, pokud to hardware dovolí.

Via: Digital Trends